| Wo0W a întrebat:

Salut am si eu o problema cu curentul... ba e prea slab ba prea puternic si mereu mi se opreste pc si vreau sa-mi cumpar un UPS dar nu stiu decare trebuie pentru aceasta problema daca ma puteti ajuta va rog cu un site cu un ups care trebuie pls sa fie cat de cat ieftin

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Eu cred ca acesta este de ajuns pentru pc tau
http://www.emag.ro/......EDMDTBBBM/

daca cumperi de la magazin, arata garantia la pc cu denumirile de piese si vanzatorii iti vor da pentru pc tau
sau vezi tu sursa ta de energie de cati w este

http://www.emag.ro/ups-uri/c

| Wo0W explică (pentru pozeanimate):

Pc e vechi oricum nu este luat din magazin...

| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

UPS-uril pentru asta sunt: regleaza voltajul si atunci cand ramai fara curent ai cateva minute sa salvezi ceea ce lucrai. Nu iti pot da un sfat exact, dar iti spun cati bani dai, atata face. La un moment dat se vor duce ori bobina, ori acumulatorii si vor fi 3 sferturi din pretul produsului ca nou. Daca problema ta e constanta, cred ca un UPS de 300-400 RON te va tine cam 1-2 ani