| quickly a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu pc asta al meu de 2-3 luni primesc o eroare de la placa video, da cam asa ceva : "vpu recover has reset your graphics accelerator as it was no longer responding to graphics commands" si cand intru de exemplu in WOW cataclysm imi apar niste puricei negri pe toata imaginea si se misca greu adica face freezuri si blocari am fps mic, oricum ma gandesc sa schimb pc zilele astea. as vrea sa aflu doar cateva pareri care va pricepeti mai bine asa!

Mersi anticipat sper ca m-am exprimat corect!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atunci e bai! Uita-te la CD-ul cu Windows si daca are zgarieturi fa altul. Uita-te, de asemenea la CD-ul cu driverele placii video. Daca e zgariat ia-ti driverele de pe net. Oricum poti sa le iei de pe net ca s-ar putea ca CD-ul sa aiba o varianta mai veche cu bug-uri. Daca nu este nici asta numai un specialist care sa vada (fizic) computerul. Pe net nu mai poti rezolva.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cea mai buna solutie: reinstaleaza windowsul si placa video. Ti-as spune sa reinstalezi numai placa dar am patit si eu si ultima solutie: Windows nou.

| quickly explică:

Treaba e ca am schimbat deja windosul si tot la fel face.