| maryus15 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop Toshiba.Cand vreau sa il aprind,da sa se aprinda dar dupa cateva secunde incepe sa piuiee si eranul se face negru neputand sa fac nimic pentru a l opri, numai sa il sting..nu stiu ce ar putea sa aiba.

9 răspunsuri:
| djdani2010 a răspuns:

Nu stiu sigur ce are. cred ca de la placa video.
Du-l intr-un service, sau daca ai garantie du-l acolo, e cel mai bine happy

| maryus15 explică (pentru djdani2010):

Daca era de la placa video nu cred ca mai mergea in Safe Mode..aici mi se aprinde dar e ca si cum as avea Linux

| FrozEenSoul a răspuns:

De la RAM e mai mult ca sigurwinking Bafta!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, cel m ai bine dul la un service autorizat, nu te băga tu in el că il strici, probabil are praf in el si unele componente se incing rău, si se protejează de aceea piuie si ecranul se face negru, adică se stinge, ori poate are altceva de schimbat, cum ar fi: Placă video, memorie, condensatori sursă, panelul, doar un meseriaș i ti poate pune diagnosticul corect după o verificare amănuntită. Succes.

| maryus15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am intrat in Safe Mode si am folosit Windows Restore si acum vad ca imi merge..asta ar fi putut sa imi afecteze laptop ul intre un fel? As fi vrut sa stiu si ce ar fi putut sa aiba ca sa nu mai am vre o problema pe viitor...

| K0sti a răspuns:

Memoria! Verific-o!

| maryus15 explică (pentru K0sti):

Adica? Fi mai explicit, te rog.

| K0sti a răspuns (pentru maryus15):

Pai ce vrei mai explicit de atat? Ti-am spus sa verifici memoria! Scoate-o, baga-le pe rand, etc.

| apokalipse96 a răspuns:

Salut memori ram este de vine, sau pot fi sloturile de la memoriile ram arse, sper ca asta intelegi!