| valistain a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu un stick de 16 Gb Tellur verde.
Stickul este nou si am incercat sa pun vreo 10 gb poze pe el(de familie) si pe langa am mai copiat un win 7 pe el pe langa.
Problema este ca daca incerc sa intru in el mi se blocheama My Computer si eventual si altceva.
Cand il bag imi arata ca becu licarind,se aude sunetul de confirmare, dar nu pot sa il accesez si nici sa incerc sa-l formatez deoarece nu pot intra in My computer si nu pot sa-l gasesc nici la Manage.
Stiti cumva cum l-as putea face sa mearga fara ca sa pierd informatiile de pe el?

1 răspuns:
| mdaria a răspuns:

Incearca sa accesezi stickul intrand pe windows in safe mode.

Inainte de a conecta stickul, din task manager, la processes, click dreapta pe explorer.exe si selecteaza end proccess tree, apoi conecteaza stickul, asteapta 10-15 secunde dupa care, din fereastra de la task manager alege file/new task (run), apoi in fereastra deschisa alegi browse si vezi daca poti accesa stickul de acolo. Metoda asta functioneaza sigur, dar poate te descurci mai usor din safe mode.