| ETheo2000 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la telefon.
Azi stăteam pe telefon iar dintr-o dată s-a facut ecranul alb si s-a oprit. Iar acum nu se mai aprinde telefonul. Dacă știe cineva de la ce este?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cine poate sti? Trebuie trimis in service (daca-i in garantie nu platesti) sau trebuie luat altul. Reparatul pe bani te costa mai mult si nu merita.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai avut bateria descarcata
Probabil un virus care ti l a inchis
Sau unul care ti a sters sistemul de operare
Atata timp cat nu tine de hardware poti sa il repari singur, insa, garantia nu cred ca o sa mai fie valabila dupa asta
Daca ti a inchis telefonul sau s-a descarcat poti pur si simplu sa il repornesti
Daca ti a sters sistemul de operare, nu se mai deschide deloc, sau nu mai intra in meniu*iti sta doar pe ecranul ala cu numele telefonului* poti incerca sa reinstalezi firmware ul cu odin 3, nu e cel mai simplu proces*mai ales la gasirea firmware ului modelului* dar cu rabdare o sa reusesti
Bafta la reparat

| floreadan a răspuns:

Posibil sa ai ceva probleme cu ecranul. Ai incercat sa-l duci la service?

| VanesaParadis a răspuns:

Eu zic ca e o problema cu ecranul, trebuie sa ti-l schimbe, si mie mi s-a intamplat, dar costa, sau ca n-ai baterie, daca-i asa lasa-l minim doua ore la incarcat si incearca iar.