| TraficantDePufuletzi a întrebat:

Mi-am cumparat un Nokia lumia 520 de doua saptamani, totu mergea perfect, nimic neinregula pana astazi cand am schimbat cartela din telefon, prima data a mers, dar a doua oara cand am pus-o la loc pe prima cartela nu se mai aprindea telefonul, adica se aprinde, apare "Nokia" si dupa aia tot ecranul albastru, si tot asa ramane. Stie cineva care este problema? Ce trebuie sa fac? DAU FUNDA MARE!

3 răspunsuri:
| feysofit a răspuns:

Poti aplica un hard reset insa datele din telefon vor fi pierdute!
1. Opreste telefonul.
2. Tine apasate tastele volum jos si camera.
3. Tine apasata tasta power mentinand in continuare apasate cele doua taste.
4. Dupa simti ca telefonul vibreaza, elibereaza tasta power insa tine apasat in continuare pe volum jos si camera pana cand telefonul se restarteaza.

| TraficantDePufuletzi explică (pentru feysofit):

Nu merge :l. am mai incercat si eu de multe ori.

| feysofit a răspuns (pentru TraficantDePufuletzi):

Ok, nu aveam de unde sa stiu ca ai incercat. Mergi cu el la service. Cu altceva nu mai pot ajuta.