| GabyG a întrebat:

Am si eu o problema legata de versiunea de firmware. am downloadat de pe sammobile versiunea 2.3.6 de la cosmote, dar inauntru este doar un singur fisier cu extensia .tar.md5 si nu stiu cum sa-l instalez. Am incercat sa-l pun la Odin in PDA dar nu merge. Telefonul este Samsung Galaxy Ace 2. Multumesc anticipat! Rezolvarea problemei aduce si o funda desigur big grin

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Instalarea se face prin clock world mod recovery, si daca nu te pricepi nu te baga. Daca esti din Bucuresti iti arat eu cum se face

| GabyG explică (pentru panther2007):

Daca mi-ai lasa un mail, id de messenger as aprecia. Am cateva intrebari despre cwmr si nu vreau sa fac spam aici. Daca ma lamuresti o sa primesti funda

| panther2007 a răspuns (pentru GabyG):

Spy_black_panther2007 asta e id-ul meu te astept la discutie

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu trebuie trebuie dezarhivata ceea ce ai descarcat lasi arhiva rar. Il pui pe card, intri in cwm, Reboot into recovery, selectezi install zip from sd card, cauti ceea ce pus pe card, selectezi dai install, isi face treaba, Back, selectezi reboot. Asta e tot.