| YoMsG a întrebat:

Salut.Am si eu o problema.
PC:3 GB RAM
Procesor :Pentium(R)Dual-core CPU E5700 3.00 GHz
Placa:ATI Radeon HD 5400 1GB
De la un timp imi mergea greu pc-ul. Dura peste 10 sec sa se dea click drepta, si la procesor se folosea mult prea mult.
La CPU Usage mi se pare mie ca variaza cam ciudat adica odata este 10% dupa 20, dupa 14, 18, 40, fara sa fac nimic, sa deschid vreun program ca sa se mareasa usage.
Cred ca n-am un pc atat de slba incat sa nu pot flima in Metin2.
Pana acum cateva zile imi mergea normal, fara nici o problema cand filmam,dar am inceput s-am frame drop-uri mai mereu, si cand filmezu fraps CPU ajunge la 100% si am un lag inferna.Am schimbat windows-ul ieri si tot asa face.
Inainte mergea ok.Acum am frame drop si cand joc fara sa filmez.In Task Manager la Process ara la chestia aia CPU cred cat foloseste, sau nu stiu.Dar la metin ajunge la 30-40 si fraps cand il pornesc duce peste 50.
Vreo idee?
https://www.youtube.com/watch?v=RRPamMDQkvU
Un exemplu de mers ok, adica nu mai merge ca aici.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Din cate am citit eu, tu vrei sa iti filmezi desktop-ul in timp ce te joci. Ei bine daca nu stiai, iti aduc eu acum la cunostinta ca fraps, bandicam sau oricare alt soft cu care filmezi desktop-ul consuma foarte multe resurse. Tu la randul tau ai si un pc slabut, si voila!

| YoMsG explică (pentru Jipa95):

Cred c-ai citit gresit, cat de noob sa fii sa filmezi desktop-ul cand te joci? Filmez doar jocul.Si raspunsul tau n-are nici o treaba cu ce-am intrebat eu.