| Cosmin997 a întrebat:

Salut,am si eu o problema recent am facut o prostie si am resetat router-ul meu din greseala... si toate bune si frumoase, am bagat ip-urile de la net (Am umblat doar la WAN Settings) si acum cand vreau sa intru iar in setarile router-ului nu merge...
imi zice:
Connection refused: 192.168.0.1:80

P.S: daca resetez router-ul iar fara ip-urile de la net bagate (adica cand nu imi merge netu) pot intra in setarile router-ului...dar cand bag ip-urile si se da reboot la router dupa nu mai pot intra in setarile lui si imi scrie ce am spus mai sus.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

L ai stricat. BRAVOOOOO

| K0sti a răspuns:

Citeste si invata, ca sunteti cazuti din Luna: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| Radu284 a răspuns:

Ce IPuri de la net? De ce nu folosesti DHCP?

| AdrenalinTm a răspuns:

1 happynu poti sa resetezi un router din greseala
2 adresa ta se conecteaza la un port :80 de aceea nu merge
3 iti mai zice si ca conexiunea nu este sigura?
4 e router ai?
5 ai incercat si pe wireles si pe fir?
6 ai resetat cumva si placa de retea? daca ai dat troubleshoot
daca da aia e problema trebuie sa intri sa dai pe ipv4 si setezi ip

| robogdan a răspuns:

Ai grija de ip-urile alea pe care le folosesti ca nu e bine ce faci

| Cosmin997 explică:

Merși de răspunsuri mai ales primele două sunt super. Repeț altundeva decât la wan settings nu am umblat. Șiii-urile dea net le-am pus exact cumtrebuie, le-am verificat de 100 de ori