| dennis17 a întrebat:

am o problema cu router-ul meu, nu inteleg de ce nu ma lasa sa intru in setarile lui, acea faza cu 192.168.0.1 sau 1.1 s.a.m.d. precizez ca am un router TP-LINK, ce am facut a fost sa il resetez si atata tot, dupa asta imi tot arata "No internet access" si nu se incarca deloc cand vreau sa intru in setarile lui, imi puteti da niste sfaturi? Multumesc

3 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Tine apasat pe butonul de reset vreo 30-40 secunde, atunci vine la setarile din fabrica si ar trebui sa mearga sa accesezi adresa lui, ea fiind 192.168.1.1

| MitroKta a răspuns:

Pai adresa aia cu 192.168.1.1 e de la romtelecom, parca astia nu folosesc routere tp-link ci Huawei, si s-ar putea sa nu fie aceeasi adresa la toate routerele. Scrie modelul routerului tau pe google alaturi de "setari internet" sau "adresa router tp link..." si pune numele complet( trebuie' sa aiba el o eticheta pe spate cu numele), trebuie sa îl gasesti. Daca l-ai resetat, ar trebui sa intre cu userul admin si parola admin de pe adresa la care intri sau parola 12345 sa 00000. de la cine ai net? ce furnizor?