| Derye a întrebat:

Salut, am si eu o problema.

Recent am instalat Windows 7 Ultimate, si am incercat sa deschid un joc si imi apare: Your system does not support 3d graphics, please check your system configuration and try again.

M-am gandit ca nu am driverul de la placa video instalat. Am ATI RADEON 9250 128 mb, si as vrea si eu un link de download la driver.

Un prieten mi-a zis ca n-am 3D graphic-ul instalat. Un link de download ceva?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

64 bits windows7 si vista:http://driverscollection.com/? file_cid=41229136146bfeb7bdb637520bd
32 bits windows 7 si vinsta: http://driverscollection.com/? file_cid=412291145648e3f6bc3cf5f42cc

| dadonexus a răspuns:

"Un prieten mi-a zis ca n-am 3D graphic-ul instalat."Omule placa video e motorul 3d fie nu ai driverul fie nu suporta pixel shaderul cerut de joc alte motive nu sunt.

| Gabonne1982 a răspuns:

Pai intai vezi daca ai driverul original instalat (nu cel din windows) si daca il ai instalat, inseamna ca placa ta video nu-ti suporta jocul respectiv