| GreenieAdrian a întrebat:

Am si eu o tableta E-Boda Revo R70 si recent a inceput sa imi faca figuri. Prin figuri vreau sa zic ca a disparut bara de jos unde sunt butoanele pentru "Inapoi" "Acasa" si butoanele pentru volum. De asemenea a disparut imaginea de fundal (e negru acum).

Eu inca pot sa folosesc tableta si sa intru in aplicatii, dar ca sa ies trebuie sa restartez tableta.

Ce sa ii fac. Sa o duc cu garantia la reparat?

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai incercat de curand sa-i faci root, ori ai instalat aplicatii din alte surse? Ar putea fi de la un virus, sau pur si simplu androidul da erori. Nu exclud si defectiunile hardware ( procesor/memoria). Du-te cu ea la garantie.

| GreenieAdrian explică (pentru Jipa95):

Nu i-am facut root si nici nu am instalat aplicatii din alte surse. O sa ii dau un reset. Daca nu isi revine o sa ma duc cu ea in garantie.