| EVO1594 a întrebat:

Salut, am și eu un laptop Lenovo ideapad s145 14igm și vreau sa știu dacă funcționează pe Windows 7 dacă are cineva și ii merge ok

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Trebuie să meargă! dar zic că duce liniștit și w10

| Wr3nch a răspuns:

Eu nu va inteleg pe astia cu obsesia cu Window 7laughing A fost bun la vremea lui dar a trecut. Si nu, nu iti merge cu 7 ca are drivere doar pentru Windows 10laughing
https://pcsupport.lenovo.com/......river-list

| DoctorWh0 a răspuns:

Ba eu nu inteleg de ce toti vreti Windows 7 sau 8. Parca Window 10 e dracul in forma digitala si fugiti de el ca arsii.
Probabil ca merge windows 7, insa nu inteleg de ce ai vrea Windows 7 care nu mai este suportat de Microsoft si e vulnerabil la virusi.
Poti descarca Windows 10 gratuit de la Microsoft, legal, fara virusi fara nimic adaugat. Nu va mai chinuiti cu windows 7 sau alte sisteme de operare depasite.
Win 7 a aparut in 2009. Are 11 ani. Si-a facut treaba. Acum e randul Windows-ului 10.

| EVO1594 explică:

Games ceva compatibil?