| beastboy84 a întrebat:

am si eu un router wireless Serioux si nu stiu sa ii pun parola la wifi. am tot cautat tutoriale dar gasesc pentru Tp-Link si nu au acelasi meniu in setari. si nu imi dau seama cum sa pun parola. daca puteti si vreti va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Setarile sunt la fel, numai ca difera meniul. Dar asta nu e o problema! Parola se pune la wireless! Cauta acea sectiune!
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router/

| beastboy84 explică (pentru K0sti):

Deci m-am uitat acolo si in routerul meu nu sunt setarile ca pe aceea pagina pe care mi-ai lasat-o mai sus, si nu gasesc WPA2-PSK si cand incerc sa pun parola doar cu WPA2 nu ma mai pot conecta la retea. sad

| K0sti a răspuns (pentru beastboy84):

Acolo unde e WPA2 trebuie sa fie mai multe optiuni, nu numai WPA2!
Intra pe link-ul ala de sus si vorbim acolo. Intru eu cu team viewer si-ti fac setarile. Vorbim acolo, in stanga e o casuta de dialog!

| Patrick1 a răspuns:

Sa inteleg ca el merge?

| beastboy84 explică (pentru Patrick1):

Da merge doar ca nu stiu cum sa pun parola... ca am umblat eu pe la securitate si am incercat sa pun o asa zisa parola...dar apoi laptop-ul nu mai se putea conecta la retea aparea un X

| Patrick1 a răspuns:

Cand intri in setarile wirelessului acolo unde iti pui numele retelei (ex beastboy84) sub trebuie sa fie sa iti pui si parola. Daca in caz contrar nu merge sau nu iti apare, reseteaza wirelessul si refa conexiunea de la zero (user parola primite de la cei de la care ai netul).
Incearca intr-o pagina de broswer scriind 192.168.0.1 si la admin: admin si pasword admin. wirelessul se reseteaza de la spate unde are gaurica aia mica, cu un ac se tine apasat 10 - 15 secunde. nu e greu ar trebui sa te descurci. ma anunti daca ai reusit. succes.

| beastboy84 explică (pentru Patrick1):

Nu sunt sigur ca ai inteles... nu are nici o treaba restartul routerului cu parola la wifi. eu vreau doar sa pun parola numai ca setarile sunt diferite fata de TOATE tutorialele de pe net. si nu reusesc happy