| andreymaryus a întrebat:

am si o intrebare pentru cei care se pricep. Deci, un procesor dual core cu mai putini mega hertzi poate rula jocuri cu cerinte mai mari de procesor decat un procesor Intel core cu mai mutlti hertzi decat cel dual core. sper ca m am exprimat corect.

Răspuns Câştigător
| 2PacKilluminati a răspuns:

Pai.dual core inseamna 2 cori.intel core inseamna 1 core.
deci daca ai un procesor dual core de 2.00, valorea asta de 2.00 este puterea unui singur core, ceea ce rezulta ca este acelasi lucru cu un procesor Intel core de 4.00.
Deci.dual core 2.00 (2 canale) = Intel core 4.00 (1 canal)
sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

1 răspuns:
| nicudare a răspuns:

Da dar va merge greu