| ShaPPer a întrebat:

Am strans cativa bani pentru a-mi lua procesor, vreau sa stiu daca un procesor se ia dupa preferinte sau orice procesor se poate lua?

Răspuns Câştigător
| krysstal a răspuns:

Trebuie sa-ti iei procesor dupa modelul celui pe care il pe placa ta de baza, toate au "mufe" diferite prin care se fixeaza. Daca scoti procesol\rul tau, sub el, inscriptionat in plastic ar trebui sa-ti arate modelul lui, dar vezi ca-ti trebuie si pasta termica pentru a-l pune inapoi.

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Trebuie sa stii ce fel de procesor suporta placa de baza...