| anonim_4396 a întrebat:

Am un Amd FX-6300 6 nuclee dar imi arata doar 2 de ce?
Ce trebui sa fac sa le vada pe toate fiindca un prieten de-al meu are acelasi procesor si ii arata 6 nuclee!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

În BIOS la sys info cum stă treaba?
Dacă în BIOS vede 6 nuclee atunci procesorul lurează în paramaetrii. Dacă nu atunci va trebui upgradat BIOS-ul la ultima versiune, versiune ce ar trebui să rezolve aceasta problemă.
eroarea poate survenii din platforma Windows care probabil fiind furată are ceva bug-ri pe lângă virușii cei arhi cunoscuți.Succes

| Soryn6 a răspuns (pentru DeyCj):

Mersi! Era de la versiunea de windows era 8.1, am bagat 7! Thx all!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cum de vezi tu 2 nuclee? Ai umbat in msconfig/bios?

| Soryn6 a răspuns (pentru sltlp):

Da,am umblat, in msconfig la advance option maxim e 2 nuclee! Si in bios nu am optiunile UCC SI ACC!

| sltlp a răspuns (pentru Soryn6):

Pai asta e problema. Nu mai umbla acolo, ca nu esti primul caz. Debifeaza tot din msconfig, si restarteaza pc-ul. Nu mai umbla acolo.
Vezi ce face in bios, e ok. Fx6300 oricum nu are treaba cu ucc si acc, deoarece e stock cu 6 nuclee. Tu i-ai facut ceva cel mai probabil.

Răspuns utilizator avertizat