| Apocaliptic a întrebat:

La unele telefoane arata ca au un procesor de 1GHz Scorpion.
Ce inseamna asta? Adica au trei nuclee?

Răspuns Câştigător
| roormaf12 a răspuns:

Scorpion e doar un ume nu inseamna ca are 3 nuclee(ar fi prea tare)...E ca la iPhone Procesor de x GHZ A5....etc

2 răspunsuri:
| s3my a răspuns:

Ce legatura are tot ce ai spus cu numarul de nuclee? Tu ce vrei sa stii de fapt?

| tgiabberriieul a răspuns:

De unde ai dedus tu ca ar avea 3 nuclee?
Majoritatea procesoarelor de telefon mobil au procesor cu un singur nucleu.

In cazul exemplului tau, Scorpion este pseudonimul unui procesor cu viteza de 1GHz.