| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am un amd la 1800 dar imi merge la 1200 intrebarea este pot sal mai maresc putin? Multumesc.

1 răspuns:
| pedROfilul a răspuns:

Verifica daca asta e frecventa cand ai o aplicatie 3D descisa; unele CPU mai noi isi scad singure frecv. in functie de utilizare pentru a scadea consumul si si'o cresc la loc cand au nevoie, in jocuri de exemplu;

daca e cazul frecv. se poate mari din BIOS din multiplicator; gasesti pe Google mai multe info, dar verifica intai sa nu fie cum am zis mai sus