| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am un calculator pe la mine prin camera
Momentan nu il mai folosesc dar in curand o sa am nevoie de el
Problema este ca am pierdut cd acela cu driverele si nu stiu de unde sa le iau.
Programe care sa imi detecteze ce drivere am nevoie.
Am nevoie special de cel de la placa de sunet si cel de la cea video.

6 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Foloseste un program de vizualizare componente gen aida 32 astra 32 driver detective s. a

| mihaibrasov a răspuns:

Aida32 sau Driver Detective. Nu stiu de ce, dar lumea pierde cel mai important cd. al calculatorului, cel cu driverele. Mi s-a mai intamplata de vreo cateva zeci de ori la cine am reparat calculatoare. Eu banuiesc ca le arunca, nu ca le pierde.

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Driver easy e f bun si daca ai windows vista sau 7 le gasesti in automatic updates

| Tom a răspuns:

Pai daca iti reinstalezi windowsul bagi un Last Xp care are drivele si ti le instaleaza deodata cu windowsul iar daca vrei sa le gasesti pe net si nu sti care sunt foloseste programul EVEREST sau Driver Genius care ti le si descarca.Bafta!

| Florys a răspuns:

Foloseste Driver Detective (http://www.drivershq.com/) si ti le cauta el singur.

| loricel a răspuns:

Iti poti instala windows 7.