| IHateMath71 a întrebat:

Salut,am un Canon 400d si de cateva zile imi face poze jumatate negre,mentionez ca l am desfacut si am vazut ca sub oglinda are senzorul rupt intr-o parte, cam cat ar costa o lipire?

2 răspunsuri:
| En3Rgi a răspuns:

Pe putin cateva milioane.Parera mea decat sa il repari mai bine cumperi unul nou, Nikon. Oricum Canon 400d nu este asa de bun ca si calitate. Recomand Nikon d3300.

Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca s-a rupt cand l-ai desfacut.
Reparatia poate costa pana la 200 lei, + senzorul, daca e defect.
La un service iti poate da o oferta mai exacta.