| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un cd cu windows bootable si e cam zgariat...cum il pot trage pe alt cd sub forma butabila?[nu am imaginea lui, decat fisierele]

6 răspunsuri:
| marculescumihai a răspuns:

E foarte simplu. Exemplul pe care til dau e pe program de scriere NeroStartSmart.Introduci cd gol, deschizi programu si la sectiunea data din make cd ai MAKE BOOTALE CD.Dai click acolo, adaugi fisierele si dai burn.Asta e tot.Asa cum am zis descrierea e pentru acest program dar ar trebui sa fie asemanator (cat de cat ) si cu celelalte program de scriere al cd-urilor) SUCCES

| ταξιδιώτης a răspuns:

Deschizi nero\setezi Cd-copy\copy, se copiaza si imaginea.

| Lory_7920 a răspuns:

Pai atunci fa-i imaginea cu nero.si apoi ii scrii pe alt cd.Sau daca nu iti citeste deloc cd-ul mai bine iti downloadezi un alt windows bootabil pe care sa il tragi pe cd.

| genucu a răspuns:

Banuiesc ca daca ai toate fisierele, tot ce trebuie sa faci este sa faci un cd normal ( ai grija de fisierul autoexec - nu trebuie se lipseasca ) si ar trebui sa fie gata... daca nu, baga-ma pe mess si vorbim (am imaginea unui windows foarte bun : the_genucu_dancer) cheerswinking

| chakuza a răspuns:

Il bagi in unitate, pornesti nero si dai copy cd.http://www.ehow.com/how_5117900_copy-cd-cd-nero.html

| jhonny999 a răspuns:

Dac e bootabil inseamna ca este iso.Se copiaza cu Nero introduci Cd in unitatea DVD si dai copy disk. dupa ce isi copiaza imaginea va scoate CD-ul automat, introduci noul Cd si il lasi sa porneasca fara sa dai nici o comanda scrierea va porni singura