| Danyel1990 a întrebat:

am un computer: Intel(R) Celeron(R) CPU 3. 06GHz, RAM: Elixir 256MB DDR-400MHz CL3 PC3200U-30330. Vreau sa cumpar 1xGbRAM (Memorie Kingston ValueRam 1GB DDR3-1333MHz CL9). Memoria RAM pe care vreau sa o cumpar are frecventa prea mare pentru pc-ul meu? MS!

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nu se potriveste memoria pe care vrei sa o cumperi. Tu pe PC ai o placuta DDR 1 si vrei sa adaugi una DDR3, ceea ce nu se poate. Trebuie sa cauti una DDR1, dar atentie ca astea sunt scumpe si nu se merita achizitia uneia noi. Daca reusesti sa gasesti ceva la mana a doua.
Uite asa ceva: http://www.emag.ro/......E2XJMBBBM/
Cu 100 ron poti lua o placuta de 4GB Ram DDR3, tocmai de aceea am spus ca nu se merita achizitia unei placute DDR1, dar singura posibilitate ar fi sa schimbi placa de baza ca sa poti pune DDR3.

| kr37zu a răspuns:

Pai tu la calculator ai memoria DDR1 iar RAM-ul pe care vrei sa il cumperi e DDR3 si nu o sa se potriveasca