| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un difuzor care are 2 magneti (asa e din magazin), intrebarea mea este: Cu ce ajuta 2 magneti pe langa unul singur? Sa raspunda doar cine stie va rog!

3 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

(daca sunt de calitate) se formeaza un camp magnetic mai puternic, deci bobina se misca mai usor => o acuratete mai mare la redarea unor anumite frecvente.
dar poate sa fie si numai o chestiune de marketing.

| axxxucs a răspuns (pentru SuicideSilence):

Pai cred ca subwooferul este de calitate, mai are si amplificator pe el costa cam 8-10 milioane doar subwooferul... explica si mie cu bobina aia mai clar te rog.

| axxxucs a răspuns:

Mai vreau raspunsuri va rog, alte pareri?!