| CronikusXD a întrebat:

Am un HTC u play de aproape 2 luni si a inceput de vreo saptamana sa aiba aceasta problema: se descarca in timp record. Un exemplu, aseara, in aproximativ o ora, de la 25% la 5%. Am vorbit la telefon 5 minute, am stat 10 minute pe Facebook, in rest l-am lasat, cu netul inchis, si n am mai umblat.
Cred ca are o problema la baterie, pentru ca pana acum ma tinea foarte mult si-l foloseam mult mai mult.
Daca-l duc la service, cu garantia, se rezolva ceva?

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca este in garantie, du-l. Se va rezolva intr-un fel.
Sa ai toate actele, cred ca stii.

3 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

Da normal ca se rezolva dacal duci la service. E gata bateria dul sa tio schimbe.

| Ceifan a răspuns:

Si eu avut această problema numa cu alt telefon. Se descarca de la 30% la 1% in mai puțin de un minut. Eu iti recomand sa îl duci daca e in garanție.

| Alexicsde a răspuns:

Trebuie sa ii schimbi bateria, in 2 luni cred ca s-a uzat