| iDONtknowWhatToDo a întrebat:

Am un Huawei p8 ALE-L21 si mi-am uitat parola la el si am incercat sa-i dau din butoane un hard restart si imi apare software install failed. Am incercat tot ce se poate, va rog daca stie cineva sa ii dea unde restart de software din calculator sau prin alta metoda va rog ajutati-ma. Multumesc.

2 răspunsuri:
| RandomStudent a răspuns:

Din butoane nu vad de ce nu ti-ar merge.Trebuie sa ai inchis telefonul, sa apesi tasta de volum+ apou pe power(in timp ce tii apasat pe vol+) si le tii apsat simultan pana ti se deschide telefonul, dupa care o sa iti apara ub fel de meniu si selectezi(te misti cu butoanele vol+/vol- ) "wipe data factory reset"(cu butonul power selectezi).

| RandomStudent a răspuns:

Iar daca asta nu merge descarci firmware-ul de pe site-ul oficial(ex huawei.com etc) introducand modelul telefonului tau (ex:google: download firmware Huawei p8 lite)
iar dupa ce il descarci il dezarhivezi si pui fisierul dload in card (sa nu il introduci in nici un fisier)(ex cardultau/dload) care trebuie sa contina fisierul update.app. Dupa ce ai facut acesti pasi iti inchizi telefonul si apesi simultan pe tastele "vol+" "vol-" "power"(mai intai apasa pe cele vol+ si vol- apoi pe power). Dupa asta ti se va reinstala softul dar ti se vor sterge toate datele(nu si cele dupa card), iar daca pachetul apdate.app nu este valid atunci nu ti se va instala si nu vei pierde nimic.

Eu mi-am reinstalat softul singur si nu am avut nici o problema(o faceam pe propria raspundere nu stiam ce se va intampla), dar nu am mai incercat si pe alte telefoane.
Asta este doar ce am facut eu pentru reinstalarea softului.