| zGabi a întrebat:

Salut, am un iPhone 3GS, când am 3g-ul pornit merge totul perfect, dar când deconectez 3G-ul, pică semnalul și rămâne în „Caută...". Apoi ca să meargă trebuie să scot cartela, sa activez 3g-ul, să îl închid, bag cartela, il deschid, si merge. As vrea sa inchid 3G-ul deoarece consuma din baterie si nu am net, help me? sad

iOS: 6.1.3
Neverlock.
Am incercat pe mai multe rețele si la toate face la fel, ma puteti ajuta va rog cu un sfat să meargă? Când l-am luat nu făcea figuri, am schimbat cartela, totul a mers, nu mi-a trecut prin cap ca daca scot 3g-ul nu ma merge semnalul... nu se intrerupe deloc cu 3G pornit, dar imi consuma din baterie si vreau sa-l inchid ca oricum nu mai am net.

Va rog ajutor.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Atunci cand cauta reteaua dai pe mod avion si apoi dezactivezi functia, si dai la loc sa caute reteaua.
"Sper sa mearga"?!
Si eu am iphone tot cu ios 6.1.3,dar nu am probleme.
Succes!