| zGabi a întrebat:

Salut, am un iPhone 3GS, când am 3g-ul pornit merge totul perfect, dar când deconectez 3G-ul, pică semnalul și rămâne în „Caută...". Apoi ca să meargă trebuie să scot cartela, sa activez 3g-ul, să îl închid, bag cartela, il deschid, si merge. As vrea sa inchid 3G-ul deoarece consuma din baterie si nu am net, help me?

iOS: 6.1.3
Neverlock.
Am incercat pe mai multe rețele si la toate face la fel, ma puteti ajuta va rog cu un sfat să meargă? Când l-am luat nu făcea figuri, am schimbat cartela, totul a mers, nu mi-a trecut prin cap ca daca scot 3g-ul nu ma merge semnalul... nu se intrerupe deloc cu 3G pornit, dar imi consuma din baterie si vreau sa-l inchid ca oricum nu mai am net.

Va rog ajutor.

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Incearca o resoftare. Daca nu, fa-i un update de soft si vezi dupa.Te costa in jur de 40lei.

| al3x955 a răspuns:

Fai restore cu itunes, mai intai fa-ti un backup si dupa fai restore, daca tot nu vrea atunci du-te la service