| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un iphone 4 codat pe Orange franta,primit de la matusa mea,cand l-am deschis imi aparea sa aleg tara,dupa sa ma conectez la o retea wi-fi,m-am conectat,si nu merge sa ii fac configurarile,telefonul nu este gasit nici de calculator prin iTunes,are cineva idee ce are?(telefonul nu este fake)dau funda, multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai trebuie sa-i pui cartela Orange in telefon. Apoi aprinde-l si fa-i din nou setarile. Sa fii atent, sa i le faci pe toate.

Apoi daca tot nu merge, poti sa-i dai un reset de soft. Pur si simplu conecteaza-l la itunes(ultima varianta aparuta), apoi baga-l in DFU. Faci asta urmand urmatorii pasi:

Apasa tasta Home si tine-o apasata.
Dupa 6-7 secunde apasa si butonul pe care inchizi telefonul si tine-le pe amandoua apasate. Home-ul nu trebuie sa dai drumul deloc.

Dupa inca 10 secunde da drumul la butonul Home si lasa-l asa. O sa-si dea reset si o sa-ti recunoasca itunes iphone-ul. Asa poti sa il resoftezi si sa mai incerci o data.

O zi placuta!

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu prea ai ce face, intreaba pe cei de la un servis, poate fi si de la so!

| CosminAlex1999 a răspuns:

Pune-i cartele Orange, daca deaja ai pus-o trebuie sa te duci la un service.