| ROBBYSHOW a întrebat:

Salut am un iphone 5 si mi-am cumparat un r sim.Eu am crezut ca e codat pe rogers canada dar nu merge r sim-ul.Cum pot afla pe ce codat e un site ceva? Astept raspuns urgent FUNDA MARE

3 răspunsuri:
| Cheama_Cristii_1993 a răspuns:

Daca folosesti o cartela DIGI sau alte retele 4G nu o sa iti mearga niciodata.
Rsim functioneaza doar cu cartele vechi.

| ROBBYSHOW explică (pentru Cheama_Cristii_1993):

Am r sim 10 plus si da am o cartela de Vodafone 4g

| Cheama_Cristii_1993 a răspuns:

O solutie simpla ar fi sa descarci o aplicatie gen whatsapp sau waze iar in momentul cand iti faci cont sau te loghezi, cand iti apare sa introduci nr de telefon, o sa apara inaintea lui prefixul tarii pe care e codat telefonul.