| RappMusicc a întrebat:

RASPUNS URGENT!
Salut! Am un iPhone 4 si nu am avut cartela si i-am actualizat softul. Am cumparat cartela de Orange ( e codat pe Orange ) si nu o primea : imi zicea esec sim. Am fost cu el la Orange si a zis ca e de la soft deoarece a bagat-o in alt iPhone si mergea,, A zis ca e de la soft sau din setari. Ce e de facut? Dau funda!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi inapoi la cei la ti ai actualizat softul, asta daca ai facut o la service

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

I-am dat actualizare soft ( eu ) si ei mi-au zis sa merg la garantie. Deci?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Pai cu garantia nu poti sa mergi la service, decat de la magazinul de unde ti l ai procurat

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Ei au zis ca e din soft. Crezi ca mi-l face pe loc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Pe loc nu cred, deoarece o sa ti intaleze softu' din nou.

| RappMusicc explică (pentru anonim_4396):

Eu nu il pot instala iar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Ba da! daca ai facut o o data a doua oara de ce sa nu poti

| anonim_4396 a răspuns (pentru RappMusicc):

Eu folosesc xilisoft cand reinstalez softul ca e mai simplu.asa mi se pare. uite aici daca vrei sa l folosesti http://www.xilisoft.com/iphone-transfer.html