| andrei08009897 a întrebat:

Salut, am un Iphone S si ramane blocat la deschidere pe acel mar, stie cineva cum il pot repara?

3 răspunsuri:

Ar trebui sa ii pui din nou sistemul de operare. Intra pe ipsw.me si alege modelul de iPhone. Descarca cea mai noua versiune de iOS, instaleaza iTunes. Deschide iTunes si conecteaza iPhone-ul la calculator. Daca nu merge incearca sa intri in DFU mode, apasand butonul home si power deodata. Dupa ce a recunoscut telefonul, tine apasata tasta Shift sau Ctrl si apasa pe Restore. Iti alegi softul descarcat si apoi dai ok. O sa inceapa restaurarea, dupa ce se termina, iti pui iCloud si merge.

| andrei08009897 explică (pentru AppleFanBoy):

Degeaba tin butonul de power si home ca nu merge nu raspunde la comenzi

Din cate am inteles nu trebuie tinute amandoua decat la un interval de secunde, iar apoi sa dai drumul la un buton, altfel nu intra in DFU. Eu am intrat usor, mi-am descarcat 3uTools pe calculator, am descarcat ios de pe ipsw.me si l-am importat acolo. Daca incerci cu aplicatia, iti intra automat in instalare, fara sa apesi vreun buton. Mai erau parca si programe care repara ios gratuit. Eu am facut jailbreak si am instalat un tweak ca sa downgradez la ios 8. Am avut ghinion si imi cerea codul telefonului de 4 cifre, eu aveam pe celalalt ios cod de 6. Am instalat un program pe pc, am ales locatia unde am descarcat ios-ul si mi-a reparat tot. Programul era de la Wondershare si se numea ceva gen ios recovery sau repair, oricum il gasesti pe google.