| mtw123 a întrebat:

Salut.
Am un iphone si acum vreo o lună jumate i-am schimbat bateria. De vreo câteva zile se comportă ciudat. Adică se restartează din senin, se descarca foarte repede. In setari spune că bateria trebuie inlocuita. Acum intrebarea mea este de ce bateria s-a deteriorat atât de repede desi a fost nouă?
Funda

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate nu a fost originală ci o contrafacere, cine stie asta?

| mtw123 explică (pentru sierra1):

Nu prea găsesti baterii originale la gsm-uri. Eventual pe net, dar nici acolo nu prea am gasit. Ai tu idee de unde pot lua?

| ziftode a răspuns (pentru mtw123):

Decat sa pui o baterie contrafacuta mai bine nu pui deloc
arunci banii degeaba si pe baterie si pe manopera de schimbare

| sierra1 a răspuns (pentru mtw123):

Aici zice că sunt făcute de mama lor. Si mai au și garantie
https://www.emag.ro/......D65JM0BBM/

| mtw123 explică (pentru sierra1):

Eu stiam că bateria originală are semnul de la Apple pe ea.

| sierra1 a răspuns (pentru mtw123):

Da, scrie că e Brand compatibil Apple. Dar ai garanția de la eMAG și ei sunt serioși (am luat și eu multe se la ei)

| mtw123 explică (pentru sierra1):

Bateria pe care o am acum in telefon e identică cu aceea de la eMAG, deci mna, posibil ca cei de la gsm să le cumpere de pe anumite site uri laughing. Oricum când am schimbat-o exact atunci au primit coletul cu baterii si erau noi.

| sierra1 a răspuns (pentru mtw123):

Ce să zic? Dă-le-o de cap

| psica a răspuns:

E posibil sa nu fie originala happy