| Faur_Robert_1998 a întrebat:

Salut am un laptop Acer aspire 4410 si nu stiu de ce la mine placa video mere doar cu 64 mb si ia are 200 si ceva din bios nu ma lasa sa schimb nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Omule! Placa ta video de fapt este chipset adica este integrata in placa de baza. Chipsetul nu are nici o memorie grafică dedicată, dar ia dinamic o cantitate de memorie principală (de până la 384 MB) din memoria RAM. In Bios ai 64 MB pentru ca atat poate placa ta de baza ->NU poate mai mult! Deci, nu ai ce sa reglezi din Bios!
Intelegi?