| valy_7663 a întrebat:

Am un laptop acer aspre 5935g si cand am intalat windowsul beculetul de la butonul de econommisirea energiei sa aprins si cand deschid laptopul se aprinde si el automat.Ma puteti ajuta cu ceva?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Valy cand se aprinde beculetul inseamna ca planul tau de alimentare e setat pe performanta inalta! Ramane la latitudinea ta daca vrei sa-i schimbi nivelul de performanta.Ca sa faci asta da un clik pe baterie in dreapta jos si seteaza-l pe echilibrat. Sfatul meu este sa il lasi la performanta inalta(lasa-l sa dea tot ce are mai bun din el) sper ca m-ai inteles! by!

| CataC a răspuns:

Salut,

Nu e nimic in neregula cu asta. Doar consuma mai multa energie, ceea ce nu e o problema atunci cand este alimentat din priza.
In schimb, cand functioneaza pe acumulator (scos din priza) este recomandat sa modifici setarile la un nivel mai economic din control panel>power saving (sau dand click pe bateria din coltul din dreapt jos al ecranului). Astfel vei consuma mai putine resurse si bateria se va descarca mai lent.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vad nimica rau in asta.deci lasa-l asa.astept funda