| Andreiusss a întrebat:

Salut,am un laptop Asus aspire v15 i5, nVIDIA 950m..Recent mi-am instalat windows 10 pe el, merge perefect dar problema este ca in timp ce ma joc orice tip de joc cu grafici mari laptopul se stinge singur..Cand aveam windows 8.1 puteam juca orice joc si nu se intampla nimic..Imi puteti explica de ce?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un suport cu cooler pentru laptop. Contrar a ceea ce se spune Windows 10 mananca multe resurse.

4 răspunsuri:
| ddssaaa a răspuns:

Posibil este din cauza cooler-ului,eu iti recomand unul de pe Pc Garage, sau, daca nu te prea pricepi la tehnologie, poti cauta chiar tu pe Youtube "Coolere de buna calitate", iar daca asta nu va rezolva problema, pune-ti windows 8.1 din nou, ca poate ai o defectiune la placa video care nu face fata la jocurile rulate pe windows 10, sper ca te-am ajutat, bafta!

| Andreiusss explică (pentru ddssaaa):

Multumesc,mi-am cumparat un cooler de 125 lei si acum merge fara probleme

| ddssaaa a răspuns:

Incearca sa iti cumperi un nou cooler, unde poti gasi pe Youtube foarte simplu, cautand "Coolere de buna calitate" iar daca asta nu va merge este posibil sa ai o defectiune la placa video care nu suporta jocurile rulate pe windows 10, asa ca, va fi nevoie sa iti instalezi din nou windows 8.1, sau, sa iti cumperi alta placa video.

| ddssaaa a răspuns (pentru ddssaaa):

Scuze ca am scris inca odata, credeam ca nu s-a postat raspunsul.