| aloken a întrebat:

am un laptop bazat pe amd mai exact un procesor AMD A4-5000 1.5 GHZ QUAD CORE(care are o placa video inegrata AMD RADEON HD 8330), 6GB RAM si palca video dedicata AMD RADEON HD 8670M 1GB.Problema este ca:eu ma joc league of legends dar fpsurile sunt foarte mici mai mult de 40 de fps nu trece cu texture details la medium in rest totul la low si nu as vrea sa dau texture details la low deoarece se vede urat, rezolutia o am la 720p a da si am Windows 8.1.Acum ce as vrea eu este sa imi dati niste sfaturi pentru a creste fpsurile si daca este vorba de update la placa video va rog sa imi lasati link ca nu le am cu amd.Desigur cine vine cu solutia cea mai buna are FUNDA!

1 răspuns:
| KillaNoFilla a răspuns:

Http://support.amd.com/en-us/download
alege notebook
hd series
8xxx
windows 8.1 64
dai display results
dai uninstall la vechiul driver din device manager, adapter.
restart pc
instaleaza-l pe cel nou, mai bine tot din device manager.

Sterge programele ce nu-ti folosesc.