| ady4322 a întrebat:

Am o problema cu un laptop Asus X550CC Intel i3 1.8GHz,4GB RAM, 500 GB HDD, INTEL HD 4000 integrata si nVIDIA GeForce GT 720M 2GB/ x64.

Problema e ca nu recunoaste placa video dedicata.Nu este recunoscuta nici de driver (cannot find compatible hardware), nu este nici in Device manager(este doar Intel hd 4000), si nu pot seta ce placa grafica sa ruleze din Bios. Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Folosește și instalează o copie de Windows legitimă, chiar de e în trial(nu mori dacă n-o activezi ilegal cu idioțeniile de pe google!) și NU mai trata Windows de la 7 în sis ca pe XP, ca NU ESTE! Driverii se găsesc în automatic updates ori la important ori la optionals! Succes

| Jipa95 a răspuns:

Pai este driver special. 1 : Pentru integrata ( Hd graphics ) si 2 : pentru dedicata ( 720m ). Intra pe pagina producatorului Asus, cauta modelul laptopului tau acolo, descarca si instaleaza driver-ul placii video dedicate si instaleaza-l. Vezi ca driver-ul este pe 32 respectiv 64 biti. Vezi pe care il descarci comparativ cu ce sistem de operare folosesti.

| ady4322 explică:

Am intrat pe pagina producatorului Asus si nu stiu unde sa caut? :/ nu scrie nimic despre problema asta