| sirad28 a întrebat:

Am un Laptop ASUS X550J la care am schimbat recent mufa de Ethernet pentru ca se defectase.
Am incercat sa mut o data laptopul intr-o pozitie departe de birou in timp ce computerul functiona ca server pentru un joc si a iesit cablul din mufa (cablul nu avea clama de prindere, era mai vechi). Dupa ce am reconectat cablul, am constatat ca tot ceea ce utilizam mergea fie intrerupt, fie deloc.

Precizez ca:

*Am incercat Skype cu LAN-ul si se intrerupea odata la ceva timp, pe Wi-Fi nu avea nimic.
*Alti utilizatori nu puteau sa intre pe server pe LAN, pe Wi-Fi n-avea nimic.
* Internetul merge la fel de bine atat pe LAN cat si pe Wi-Fi
La o analiza atenta am observat ca unul din pinii mufei de la laptop pare mai scurt decat celelalte.

Exista posibilitatea sa se fi deteriorat? Daca da, exista alternative la reparare sau metoda ieftina de inlocuire a mufei?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca folosesti mufa de ethernet fara clema de fixare la un server...

Cred ca va mai fi necesara o schimbare de mufa...