| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am un laptop Asus X553M si o mare parte din tastatura nu funcționează.
Cunoaște cineva care poate fi problema sau cum pot sa o rezolv?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie dus in servis si schimbata tastatura, sau îi poti cumpăra tu o tastatură pe usb, dar cel mai bine il duci in servis sa il repare ei.

| AlexandruAdy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Există vreo posibilitate ca dupa schimbarea tastaturii să fie aceași problema?

| NLS a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Daca incerci cu o tastatura externa si merge, e destul de clar ca cea integrata are un circuit defect/contact intrerupt.
si se va rezolva usor la un service prin schimbarea tastaturii.