| Tudorache_Stefan_1997 a întrebat:

Am un laptop, care nu are loc pt mufa HDMI, si as vrea sa conectez laptopul la smart tv-ul meu. Exista sanse sa gasesc o mufa sa o bag in locul USB si in mufa bagata sa conectez cablul HDMI?

2 răspunsuri:
| fabi123 a răspuns:

Nu nu exista asa ceva, ma mir ca smart TV-ul nu are muva VGA uitate mai atent, in mod normal ar trebui sa aiba.

| K0sti a răspuns (pentru fabi123):

Modelele mai noi nu prea mai au. Si eu am un LG care nu are. E considerata tehnologie depasita. Cum toate laptop-urile noi au HDMI...
E mult mai simplu si elegant sa-ti care ambele semnale pe acelasi cablu (video+audio). In plus calitatea e mult mai buna. Nasol pentru cei cu scule mai vechi, dar asta e, nu ne putem opune!