| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,am un laptop cu sistem de operare Windows 10 64 bit si ieri l-am resetat, dar mi-am pastrat fisierele.Azi am defragmentat hard-ul.Procesul a durat aproape 2 ore si cand s-a terminat, scria 2% fragmentat.Cand faceam asta inainte nu tinea decat jumatate de ora si mereu scria 0% fragmentat. Puteti sa imi explicati de ce i-a luat asa de mult si de ce e 2% fragmentat?

2 răspunsuri:
| florin752010 a răspuns:

Nu-i nimic. Mai faci odata defragmentarea imediat sa vezi ca scrie 0%. Este eroare din soft. Asa arata el fisiere care sunt arhiva.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa-l lasi atata. Dupa 20-30 minute intrerupi operatiunea, restartezi pc-ul si o iei de la capat ca sa vezi cum stau lucrurile.