| alexei2001 a întrebat:

am un laptop HP 2000
cu procesor Intel(R) Pentium(R) CPU 2020M @ 2.40 GHZ
pot sa il schimb? daca da ce procesor ar fi bun?

Răspuns Câştigător
| dcaaasss a răspuns:

Nu merge pe placa aia de baza un Intel i5 sau i7 iti recomand la un pret bun o placa de baza as rock mai noua si un procesor i3 pe ea undeva pe la 350 de lei maxim te costa toata treaba

| Vanqu1sh a răspuns (pentru dcaaasss):

Vorbim de un laptop, nu de un pc, e mai complicata treaba.In primul rand trebuie sa se intereseze daca poate schimba procesorul (la unele laptopuri nu se poate ) si in al 2-lea rand trebuie sa vada ce procesoare se potrivesc si in al 3-lea rand din momentul in care el intreaba aici asta inseamna ca nu prea se pricepe. Concluzia? Trebuie sa se duca la un expert.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU!

| Jipa95 a răspuns:

Nu-l poti schimba lasa-l pe ala.

| PetrescuGbabriel18 a răspuns:

Ar trebui sa incerci un Intel i7. Daca nu Intel i5 is face treaba foarte bine si el. Depinde si acum la ce vrei sa folosesti laptopul.