| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am un laptop HP envy 14 si am doua intrebari:

Hp-ul envy 14 are optiunea de ecran cu touch?
De asemenea se poate incarca la o baterie externa?

Intreb pentru ca am descarcat toate driverele de pe site-ul oficial HP prin scanarea si identificarea tipului de laptop si aparent vad ca nu am functie de ecran tactil.

Iar cu incarcarea la o baterie externa, laptopul are 2 usb-uri tipe A (ca de pc) si un usb tipe c (ca de telefon) si toate aceste trei conectivitati au in dreptul lor un fulger ceea ce eu deduc prin acel funger prezent faptul ca se poate incarca laptopul folosind porturile respective. Totusi eu am bagat bateria in toate porturile si laptopul nu incarca.

Stiti cumva de ce, ce are sau eventual mai trebuie descarcat vreun driver in plus si nu mi l-au dat cei de la HP la download sau care este treaba happy

In cazul in care va intrebati ce tip de envy 14 este, este acel laptop care are in componenta un 11390H 16gb ram si un rtx3050.

FUNDA!

1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Semnul de pe usb înseamnă că îți livrează acel port usb mai mult decât 300 MA cat e valoarea standard de curent pe care o dă un usb. Probabil ai 500 sau 1000 MA. Deci e pentru a incarca alte device-uri cu el. Doar usb C poate sa încarce laptopul (dacă poate).