| shelly a întrebat:

Salut, am un laptop HP mai vechi si ventilatorul scoate un zgomot infernal. Eu vreau sa fac videoclipuri pentru YouTube si in inregistrare se aude si acest bazait.Se poate scoate acest zgomot de pe fundal cu un anumit program si sa se auda doar vocea mea? Ma intereseaza daca se poate scoate zgomotul de pe un format video nu audio. Multumesc. Funda!

Răspuns Câştigător
| Ene_Mihnea_1982 a răspuns:

Da, se poate scoate zgomotul cu ajutorul lui videpad, un program care il instalezi gratis si poti face minuni cu acest program.
Funda?

| shelly explică (pentru Ene_Mihnea_1982):

Merci voi incerca si iti zic daca am reusit. Thanks!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu, atat timp cat merge. Probabil ca datorita caldurii, merge la turatie maxima. Sau e plin de praf si nu se face racirea eficient, rezultand functionarea la turatie maxima!

| Fineas_Gavre_1980 a răspuns:

Nu incerca sa modifici sunetul cu un program... Nu va merge! Incearca sa inregistrezi sunetul cu un microfon extern(mai aproape de gura) si sa folosesti un ventilator extern si sa-l incetinesti pe cel intern(ai grija cum faci asta).

| shelly explică (pentru Fineas_Gavre_1980):

Am microfon extern dar tot se aude zgomotul taresad