| Molnar_Vlad_1994 a întrebat:

Am un laptop Lenovo B5400 si nu reusesc nici cum sa fac sa ii mearga web-ul...nu gasesc driver... ceea ce gasesc pe siteul de la Lenovo, nu merge..imi da eroare de instalare. In device manager nu imi apare nimic cu semnul acela galben. Ma poate ajuta cineva?

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Dacă ai Windows 10, 8 sau 8.1, nu trebuie să instalezi nimic pentru camera WEB. Ea ar trebui să meargă din prima. Poți să o testezi pe fel și fel de site-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Nu-I musai sa iti instaleze driverul, daca nu il gaseste, tocmai de aceea producatorii recomanda mai nou sa fie instalate ultimele drivere de pe site-ul oficial, ca sa tii minte!

| SilviaDulcik a răspuns (pentru anonim_4396):

Acel model de laptop nu are cine știe ce senzor. Dacă nu funcționează cu driver-ul generic care este instalat de către sistemul de operare (în special Windows 10) înseamnă că e posibilă varianta spusă de dumneavoastră, în care camera nu a fost conectată la placa de bază sau însuși camera este defectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut 2 Lenovo care, la unu dupa maxim o zi i-a picat iluminarea la display si l-am trimis sa-mi dea banii inapoi, iar la al 2-lea identic, a fost camera web, care practic, era sus, dar nu era legata la placa de baza, so... l-am dat inapoi, mare grija sa nu fie si al tau la fel.

| VinHaus a răspuns:

Daca nu te pricepi manual sa cauti driver-ele necesare, uite un program care este usor de folosit: https://drp.su/en

| Molnar_Vlad_1994 explică:

Va multumesc pentru ajutor. Cred ca web-ul enu e legat sau e stricat, pentru ca ma pricep cat de cat la windows si drivere si am incercat toate variantele posibile. urmeaza sa imi desfac laptopul sa vad