| Bogddy10 a întrebat:

Am un laptop Lenovo legion cu i5-8300h și gtx1050 4gb nu îl am de foarte mult timp și vad ca incepe sa meargă destul de greu... Menționez ca nu am doar 1-2 jocuri instalate pe el, stau 8-9 secunde sa imi deschida google chroome etc.
Laptopul mai e in garanție sa incerc sa îl duc la ei?

Răspuns Câştigător
| And7280394847 a răspuns:

Schimba-i windowsul.

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Daca ai windowsul mai vechi de 5 luni si l-ai folosit intens pe jocuri si navigare web ii faci o reinstalare de windows. Si pune-i un ssd o sa iti mearga foarte bine si rapid.

| Ineys a răspuns:

Cum au zis si ceilalti, cumpara-i SSD.

| Algo098 a răspuns:

Depinde de hard disk.
Daca e cu hard disk obisnuit, e normal sa se miste greu si atunci trebuie cumparat un SSD si inlocuit hard disk-ul cu un SSD. (sunt variante de laptop si cu SSD si cu HDD obisnuit).
Daca are deja SSD, poate ca ar trebui facuta o repartitionare si o reinstalare a windows-ului.

| alexalx1234 a răspuns:

Ai toate driverele la zi?

| AdiIRM a răspuns:

Dacă ai SSD ar trebui sa pui windows-ul acolo. Va merge mult mai rapid.