| EmyD2001 a întrebat:

Am un laptop Samsung. Am crezut ca poate am virusi in el si am formatat hdd-ul, am reinstalat windows 10. Am facut-o pentru ca pe steam, cand descarcam ceva, imi descarca 5 secunde, ajungea la viteza maxima la internet si apoi se oprea din descarcat. Dupa ce am reinstalat windows-ul am instalat decat steam-ul si winrar-ul. Am pus la descarcat GTA V si a mers cum trebuie, nu se oprea din download, descarca cu aceeasi viteza mereu. Acum am pus la download CS:GO si iarasi face ca inainte. Am mai instalat in laptop pe langa steam si itunes, office, skype, notepad, geforce experience si cam atat... Ce pot sa fac? Care e problema?

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Cam greu de spus.
Deci pana sa instalezi si alte programe mergea bine si dupa ce ti-ai instalat toate softurile nu mai merge.
Daca e asa eu zic sa instalezi pe rand programele si sa vezi cand clacheaza.
Totusi din ce spui tu ca ai instalat nu vad care ar putea fi ptoblema.
Normal pare sa fie o chestie de firewall dar daca la inceput merge...

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mai invata!

| dfeel a răspuns (pentru Bula):

Ce sa invete?

| Bula a răspuns (pentru dfeel):

Notiunile de baza!
tongue

| KanezuY a răspuns:

Dar drivere n-ai instalat?

| EmyD2001 explică (pentru KanezuY):

Da le am instalat pe cele de pe site ul Samsung. Cele de la wi fi au fost instalate automat.,

| dfeel a răspuns:

Sa imi spui daca ai reusit sa rezolvi sau daca nu sa mai facem sapaturi happy

| EmyD2001 explică (pentru dfeel):

Am dezinstalat ultimele 2 programe adica antivirus ul malwarebytes si utorent (la utorent am dat sa fie exceptie la firewall) si a mers din nou. Deci probabil e din cauza utorent ului. Il aveam si inainte de reinstalarea windows ului si steam ul functiona normal, a aprut chestia asta de 1 luna ceva de genul,. Nu o sa mai instalez utorent deloc. Multumesc

| Cry1243 a răspuns:

Salut!

Multi utilizatori Steam au aceasta problema, ea este cauzata de regiunea serverului din care tu downloadezi jocul respectiv.
Pentru a o rezolva trebuie sa intri in Steam.
Click pe butonul Steam din stanga sus > Apoi Settings (Setari) > Apoi click pe downloads (descarcari) > Si seteaza Download Region (regiunea de download) cat mai aproape de tine.

Daca este setata deja pe Romania incearca un server mai apropiat de noi. Probabil serverele pentru Romania sunt suprasolicitate si nu fac fata unui trafic foarte mare.

| Mariusregelefemelelor a răspuns:

Ai instalat cumva de pe site-uri cu adulți?