| Yz_Vlad_1997 a întrebat:

Salut, am un laptop sany vaio vpceb4m1e cu placa video ati hd 5470 512mb.Pe internet gasesc ca placa video are dx11 dar in laptop imi arata dx10. L-am cumparat SH iar baiatul de la care l-am luat a pus ca i-a instalat dx10 pentru un joc.In dxdiag imi apare ca are dx11 dar in control panel imi apare dx10. Pot instala dx11 din nou pe el? Daca da, cum pot?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Are dx11. Stai calm. Cel mai sigur? Probeaza un joc care ruleaza doar pe dx11 si ai rezolvat.

| Eduard619 a răspuns:

Http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17431 ia de aici intr-adevar daca laptopul este mai vechi trebuie sa ii instalezi manual dx11 si da placa ta accepta dx11

| Yz_Vlad_1997 explică (pentru Eduard619):

Poti sa imi spui si cum il instalez?

| Vanqu1sh a răspuns:

Pentru ca versiunea de windows care o ai instalata vine direct cu dx10 instalata ci nu dx11. Dx 11 instalezi tu manual dupa site-ul celor de la Microsoft.