| parabuc a întrebat:

Salut.
Am un Asus gl553ve si problema e legată de placa video Nvidia.
Când intru în jocuri îmi apare ca are nevoie de o placă ce suportă dx11 sau dx10.
Când apare aceasta problemă în dxdiag la Direct3d acceleration scrie not available.
Dacă reinstalez driver-ul problema reapare ziua următoare.(am încercat si driverul de pe site laptopului)
Stie cineva?

1 răspuns:
| IonutK3nt a răspuns:

Salut, te-ai gandit ca placa pe care o detii, poate nu suport acele jocuri.